چاپ کردن این صفحه

گزارش ریاست کانون وکلای دادگستری استان از سفر کاری یکروزه به تهران مطلب ویژه

پنج شنبه, 14 اسفند 1399 11:43
(0 رای‌ها)

♦️⁩⁦♦️⁩گزارش ریاست کانون وکلای دادگستری استان از سفر کاری یکروزه به تهران 《 در خصوص پیگیری موضوع  اخذ شناسه ملی 》

⁦♦️⁩امروز پیرو پیگیری های  دو هفته قبل حقیر در تهران جهت موضوع شناسه ملی از دبیر خانه کمیسیون ماده نه و هیات رئیسه اتحادیه،  جلسه فوق العاده دبیر خانه کمیسیون ماده نه  در تهران برگزار گردید.  بنده شخصا جهت پیگیری مجدد در جلسه  حضور یافتم . این جلسه با حضور جناب آقای مهندس ادب دبیر محترم کمیسیون و آقایان عابدینی و موحد از اداره نظارت بر امور ثبت شرکتها و سرکار خانم احمدیان و آقای ایراندوست کارشناسان محترم دبیرخانه مزبور و و همچنین جناب آقای دکتر کوشا ریاست محترم اتحادیه و جناب آقای سجادیه به عنوان نایب رئیس محترم کانون وکلای دادگستری اصفهان و بنده از طرف کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی برگزار گردید . در این جلسه که دو ساعت به طول انجامید ، معضلات و مشکلات فرایند اخذ شناسه ملی به عنوان یکی از ضروری ترین نیازهای کانونهای وکلای دادگستری و متعاقب آن وکلای محترم ، از ناحیه مدیران کانونها مطرح و مورد بحث قرار گرفت .
متعاقبا دبیر محترم کمیسیون با ارائه توضیحات مبسوط و قانع کننده ای مسائل را طرح و بهترین راه موجود برای اخذ شناسه ملی  را مطرح فرمودند . در این پروسه ،  دیگر ،  کانونها به عنوان موسسه ثبت نخواهند شد و تحت عنوان تشکیلات حرفه ای و طی ردیف خاص کانون وکلای دادگستری ( که اخیرا به سامانه مزبور اضافه شده است ) ،  ان شاءالله ثبت خواهند شد و مشکلات متعدد کانونهای فاقد شناسه ملی در خصوص ابطال تمبر مالیاتی الکترونیک و موارد متعدد دیگر از جمله حسابهای بانکی و مبادلات مالی شفاف ، حل خواهد شد . چرا که با گسترش فضای مبادلات الکترونیک و ابزارهای جدید ثبت شناسه ملی امری اجتناب ناپذیر شده است و در صورت عدم ثبت منافع کانون ها به شدت لطمه خواهد خورد .
 ضمنا پیرو درخواست حاضرین در جلسه مقرر شد مراتب طی مرقومه ای به مدیران کل ثبت استانها ابلاغ تا نهایت همکاری را در مسیر انجام این فرایند با کانونهای وکلای دادگستری داشته باشند .
شایان ذکر است که حدودا بیست کانون تا به امروز از طریق روش سابق شناسه ملی اخذ نموده اند .
در ادامه این سفر کاری یک روزه با حضور در محل اتحادیه و در معیت جناب آقای دکتر کوشا مسائل روز جامعه وکالت از جمله خروجی جلسه شب گذشته با معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص  لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان ها و همچنین مسائل مرتبط با آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹ و سایر مسائل و دغدغه های روز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
جا دارد از مساعدت‌های جناب آقای مهندس ادب و همکاران ایشان در کمیسیون ماده نه و همچنین جناب آقای دکتر کوشا و هیات رئیسه محترم اتحادیه در مسیر حل این‌معضل کانونهای وکلاء  قدر دانی و تشکر نمایم .

محمد صابونچی ذوالفقاری
رئیس کانون وکلای دادگستری
 استان آذربایجان غربی
?روابط عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی