اخبار و اطلاعیه ها

جلسه مشترک هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی با حضور آقای محمد پور معاون محترم قضایی در حوزه منابع انسانی رییس کل دادگستری و آقای علی نژاد معاون محترم قضایی و نظارت بر امور وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی

.
💠 مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ جلسه مشترک هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی با حضور آقای محمد پور معاون محترم قضایی در حوزه منابع انسانی رییس کل دادگستری و آقای علی نژاد معاون محترم قضایی و نظارت بر امور وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی از ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه به مدت ۳ ساعت پیرامون کیفیت و چگونگی شروع دوره دوم کارآموزان وکالت قبولی آزمون ۱۴۰۱ در راستای استناد به ماده ۵۴ آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۴۰۰ با محور نحوه معرفی، نحوه شناسایی ،نحوه حضور و غیاب کارآموز، نحوه تقسیم محل کارآموزی و نحوه حضور در محاکم مختلف بسته به تخصصی بودن آنها و چگونگی اتمام دوره در محکمه و گزارش آن به کانون وکلا مسائل و مواردی مورد تبادل نظر قرار گرفت که با توجه به گستردگی مطالب مقرر گردید جلسه دیگری حسب بررسی تخصصی ریز مسائل آن در کمیسیون کارآموزی بدان اختصاص داده شود تا شیوه‌نامه نهایی برای دوره دوم کارآموزان وکالت از تمام ابعاد آن تهیه و تنظیم گردد.

┏━━━🔻🔻🔻🔻🔻━━━┓
‏https://t.me/KanoonVokalaAzarbayjanGharbi

‏🌐https://west-bar.ir
┗━━━🔺🔺🔺🔺🔺━━━┛
⚜️ روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري آذربايجان غربی

تشکیل تیم ورزشی بانوان در رشته ورزشی والیبال

‎کمیسیون بانوان کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی با همکاری کمیسیون ورزش به اطلاع وکلاء پایه یک و کارآموزان
‎محترم میرساند نظر به اهتمام کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی جهت تشکیل تیم ورزشی بانوان در رشته ورزشی والیبال با هدف کسب مهارت و حضور در المپیادهای ورزشی اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری در دوره های آتی , از بانوان علاقمند و فعال این رشته ورزشی دعوت میشود جهت ثبت نام با روابط عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی و یا مدیر محترم داخلی تماس حاصل فرمایند.

┏━━━🔻🔻🔻🔻🔻━━━┓
‏https://t.me/KanoonVokalaAzarbayjanGharbi

‏🌐https://west-bar.ir
┗━━━🔺🔺🔺🔺🔺━━━┛
⚜️ روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري آذربايجان غربی ⚜️

کارگاه آموزشی «تسلیم اظهارنامه مالیاتی»

.
💠 کمیسیون امور مالیاتی با همکاری مرکز آموزش و پژوهش کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی برگزار مینماید:

📌کارگاه آموزشی «تسلیم اظهارنامه مالیاتی»

مدرس: اقای صادق ظاهر

کارشناس اداره امور مالیاتی استان آذربایجان غربی

📌زمان:۱۸ خرداد۱۴۰۲ ساعت۱۲ ظهر

📌مکان:سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی

┏━━━🔻🔻🔻🔻🔻━━━┓
‏https://t.me/KanoonVokalaAzarbayjanGharbi

‏🌐https://west-bar.ir
┗━━━🔺🔺🔺🔺🔺━━━┛
⚜️ روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري آذربايجان غربی

سومین نشست شورای استانی روابط عمومی اسکودا

در سومین نشست شورای استانی روابط عمومی اسکودا تاکید شد؛
تدوین پروتکل تشریفات برای برگزاری همایش‌های سراسری اسکودا

▪️سومین نشست شورای استانی روابط عمومی کانون‌های وکلای دادگستری ایران روز چهارشنبه سوم خرداد ماه جاری با حضور مسئولان و نمایندگان روابط عمومی‌های کانون‌های وکلای دادگستری به صورت حضوری و برخط در محل اتحادیه برگزار شد.

▪ به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) در این جلسه گزارش کمیته تدوین مناسبت‌های ملی و جهانی به منظور تولید محتوای مقتضی در کانون‌های وکلای دادگستری، ارائه و سپس حاضران به بحث و بررسی پیرامون آن پرداختند.

▪ این مناسبت‌ها در پنج دسته کلی مناسبت‌های ملی، مناسبت‌های جهانی، مناسبت‌های حقوقی، سالروز تاسیس کانون‌ها و گرامیداشت اساتید علم حقوق گردآوری شده است.

▪ در این زمینه مقرر شد برای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی نهاد وکالت و آگاهی‌بخشی به عموم مردم، مناسبت‌هایی که از حیث اهمیت و فراگیری از اولویت برخوردارند به صورت فصلی، همراه با برنامه اقدام جهت هرگونه کار عملیاتی گردآوری و اجرایی شود.

▪ در این جلسه همچنین مقرر شد کتابچه‌ای از اطلاعات تجمیعی کانون‌ها با سرفصل‌های مشترک منتشر شود؛ برای این منظور روابط عمومی کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور مکلف شدند تا پایان تیر ماه ۱۴۰۲ اطلاعات مربوطه را به روابط عمومی اسکودا ارسال کنند.

▪ همچنین در این جلسه اعضا بر تدوین پروتکل تشریفات برای برگزاری همایش‌های سراسری اسکودا تاکید و مقرر شد در جلسات آتی پیرامون این موضوع، بحث و بررسی صورت گیرد.

@skoodaa | روابط عمومی اسکودا🌐

فرخوان برگزاری کارگاه «نقد رای قضایی»

به اطلاع همکاران محترم میرساند مرکز آموزش و پژوهش کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی در راستای وظایف پژوهشی خود در نظر دارد کارگاههای نقد رای قضایی را با حضور وکلای دادگستری و مقامات قضایی برگزار نماید.
بدین وسیله از همکاران محترمی که در زمینه های مختلف مبتلابه حقوقی یا کیفری یا موضوعات مرتبط به وکالتنامه ها «نمونه آرا» قابل نقد و تحلیل دارند درخواست میشود در جهت برنامه ریزی و برگزاری کارگاههای معنونه، نسبت به ارسال یک نسخه از آرای خود تا پایان خرداد ماه به دبیر مرکز اموزش و پژوهش اقای هادی جوان به شماره تماس ذیل در فضای مجازی اقدام نمایند.

09141484062

┏━━━🔻🔻🔻🔻🔻━━━┓
‏https://t.me/KanoonVokalaAzarbayjanGharbi

‏🌐https://west-bar.ir
┗━━━🔺🔺🔺🔺🔺━━━┛
⚜️ روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري آذربايجان غربی

 

جلسه مشترک هیات مدیره کانون وکلای استان آذربایجان غربی با جناب دکتر ناصر عتباتی رئیس کل محترم دادگستری استان آذربایجان غربی

📌مورخ 1402/3/3 مطابق دعوت و هماهنگی قبلی ،در جلسه‌ای مشترک با هیات مدیره در محل کانون وکلای دادگستری شرف حضور پیدا کرده و پیرامون اعمال مقررات آیین نامه مربوط به متقاضیان بدون آزمون وکالت و همچنین طرح مواردی در خصوص مطالبه گری های وکلای شهرستان ها، مسائل دیگری مطرح گردید که قرار بر طرح و تفصیل آن در جلسه مشترک شورای معاونین شد .
در این جلسه پس از بررسی پیرامون چگونگی اعطاء پروانه وکالت به متقاضیان ماده 8 ، با عنایت به فراهم بودن شرایط صدور پروانه وکالت یکی از متقاضیان مذکور ، پس از برگزاری مراسم تحلیف ،پروانه وکالت وی صادر و تسلیم شد.

 

گزارش تصویری جلسات کمیسیون کارآموزی مورخ 1402/0/3/04

جلسات کمیسیون کارآموزی ساعت ۹ تا ۱۱ با موضوع تخلفات انتظامی بخش یک سخنران دادستان محترم انتظامی آقای سیامک سعادت ، جلسه بعدی ساعت ۱۱ تا ۱۳ ظهر بخش دوم تخلفات انتظامی وکلا توسط نائب رئیس محترم کانون وکلا آقای زانیار مینایی و جلسه سوم دعاوی ثلاث توسط آقای دکتر حمید طالب زاده عضو کمیسیون کارآموزی ساعت ۱۴ تا ۱۶ روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۴ در سالن دانش آموزی (جنب کانون) برگزار گردید .

جلسه کمیسیون معاضدت و تسخیری در محل جلسات کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی برگزار گردید.

.
در مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ دومین جلسه کمیسیون معاضدت و تسخیری در محل جلسات کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی با حضور اکثریت اعضا برگزار گردید که در این جلسه هماهنگی‌های لازم در راستای نیل به اهداف و برنامه ها و نحوه ارائه خدمات به همشهریان عزیز به عمل آمد.
همچنین کمیسیون معاضدت و تسخیری گزارش عملکرد کمیسیون در خصوص پرونده های ارجاعی به محاکم و سایر ارگان ها دارای تفاهم نامه همکاری با کانون وکلا و مراجعین حضوری را به شرح ذیل اعلام نموده ،
تعداد ۳۰ مورد وکیل تسخیری ، ۱۱ مورد وکیل معاضدتی تعیین و معرفی گردیده است و نیز در طول این مدت اعضای کمیسیون نسبت به ارائه مشاوره حضوری به تعداد ۹۴ نفر از مراجعین اقدام نمودند .
لازم به ذکر می باشد کمیسیون معاضدت روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه از ساعت یازده و نیم الی یک و نیم ظهر آماده ارائه خدمات معاضدتی به عموم شهروندان می باشد.

دوره جامع داوری

حسب تصمیم مرکز داوری کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی و مصوبه هیات مدیره محترم ، سری اول از دوره جامع داوری (دوره مقدماتی) با تدریس دکتر سید مفید کلانتریان ۲۵ خرداد ماه به صورت رایگان برگزار می‌گردد. ضمنا اعطای گواهی نامه جامع داوری منوط به شرکت در هر ۳ دوره ( مقدماتی، متوسطه و پیشرفته ) می باشد .

    سبد خرید